Euro 2020

Mjeku gjerman zbulon fjalët e para të Eriksenit pasi u rikthye në jetë

 

Mjeku gjerman, Jens Kleinefeld, i cili i dha ndihmë Eriksenit në fushë pas sulmit kardiak, ka treguar se si ia dolën që ta kthejnë në jetë yllin danez.

Ai ka deklaruar për “Bildin” se fillimisht nuk ka menduar se është diçka serioze, por në momentin që ka parë stafet mjekësore dhe reagimin e tyre, e ka kuptuar se po bëhet fjalë për diçka shumë serioze.