Euro 2020

Turqia e vendosur për fitore ndaj Uellsit dhe për të kënaqur shikuesit në stadium

Foto: AP
 

Turqia pret përkrahje të madhe dhe të zëshme nga tifozët në tribunat e stadiumit në Baku. Dhe pikërisht për këtë mund të ketë nevojë.

Pas humbjes 3:0 nga Italia, pa bërë goditje në drejtim të portës, Turqia do të takohet me Uellsin, të mërkurën (18:00) në Baku, në ndeshjen e Grupit A. Uellsi do të mundohet të ndërtojë mbi barazimin që e kishte në ndeshjen e parë.