5 perditesime
19:53

Goli i 106-të për Ronaldon, Portugalia me fitore të thellë

Ndonëse ka vuajtur shumë për të thyer mbrojtjen e Hungarisë, Portugalia e ka nisur me fitore bindëse Evropianin e futbollit. Portugalia të martën në Budapest në stadiumin e stërmbushur me shikues fitoi 3:0 ndaj Hungarisë. Por golin e parë portugezët e shënuan vetëm në minutën e 84-t, me Raphael Guerreiron.

Më pas në skenë doli superylli Cristiano Ronaldo që shënoi dy gola për fitoren bindëse. Fillimisht Ronaldo shënoi nga penalltia për 2:0 në minutën e 87-të. Në minutën e 92-të, Ronaldo shënoi edhe golin tjetër.

Ai realizoi nga afërsia, pas një aksioni të bukur të portugezëve. Ronaldo ka arritur në shifrën e 106 golave me Portugalinë. I është afruar fare pranë rekordit të jashtëzakonshëm për gola me përfaqësuese. Rekordin e mban iraniani Ali Daei me 109 gola. Me efikasitet si në ndeshjen e së martës, Ronaldo do ta thyer rekordin gjatë Euro 2020.

19:51

Ronaldo realizon edhe golin e dytë në ndeshjen ndaj Hungarisë

Cristiano Ronaldo ka realizuar edhe golin e dytë në ndeshjen ndaj Hungarisë dhe të tretin për Portugalinë në këtë takim.

Ronaldo realizoi në minutën 92-të. Portugalia po kryeson 3:0. Për Ronaldon është goli i 106-të me fanellën e Portugalisë.

https://streamwo.com/6kpiGiZ

19:45

Ronaldo shënon golin e 105-të, i afrohet rekordit të madh

Cristiano Ronaldo i është afruar edhe më shumë rekordit për gola të shënuar me përfaqësuese.

Ai të martën pasdite realizoi nga penalltia për epërsinë 2:0 të Portugalisë ndaj Hungarisë. Ronaldo shënoi në minutën e 87-të. Për Ronaldon është goli i 105-të me Hungariën. Iraniani Ali Daei mban rekordin me 109 gola. Ronaldo ka synim që rekordin ta thyej gjatë Euro 2020.

https://streamwo.com/306lLdj

19:43

Portugalia kalon në epërsi ndaj Hungarisë

Pas shumë rasteve, Portugalia më në fund ka kaluar në epërsi 1:0 ndaj Hungarisë. Golin e epërsisë, Portugalia e ka shënuar me fat. Raphael Guerreiro ka goditur nga zona, ndërsa topi është devijuar rrugës për në portë nga një mbrojtës hungarez.

Ndodhi kjo në minutën e 84-t.

https://streamwo.com/GGzIAtY

18:51

Mbyllet pa gola pjesa e parë e ndeshjes Hungari – Portugali

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e ndeshjes së Grupit F të Euro 2020 mes Hungarisë dhe Portugalisë.

Ndeshja po luhet në “Pushkash Arena” të Budapestit.

Portugalia pati më tepër posedim të topit e raste shënimi.

Portugalia pati disa mundësi të mira me Diogo Jotan dhe Cristiano Ronaldon, por asnjëri prej tyre nuk ia doli të shënojë. Ndeshja po zhvillohet në “Pushkash Arena” në Budapest, arenë që është e stërmbushur me shikues.

18:08

Nis ndeshja Hungari – Portugali

Ka nisur ndeshja e Grupit F të Euro 2020 mes Hungarisë dhe Portugalisë. Ndeshja po luhet në stadiumin “Pushkash Arena” në Budapest.

Hungaria po luan me formacion 3-5-2, ndërsa Portugalia 4-3-3, ku Cristiano Ronaldo po e udhëheq vijën e sulmit.

Image