Euro 2020

Luis Enrique: Suedia kishte rastin të fitonte

 

Selektori i Spanjës, Luis Enrique ka analizuar barazimin pa gola me Suedinë. Ai ka shprehur keqardhje për rezultatin.

“Një kundërshtar që ka vendosur të mbrohet dhe të bazojë çdo gjë në topa të gjatë. Suedia madje ka pasur rastin të fitojë. Është barazim dhe ndihem keq për lojtarët dhe për tifozët”, ka thënë Enrique. “Ajo që u munduam ishte të krijonim raste për gol. Fusha nuk ka ndihmuar shumë. Lojtarët janë ankuar. Ne kemi krijuar shanse, por duhet t’i konkretizojmë ato”.