Euro 2020

Spanja i dërgon 17 lojtarë në shtëpi

FOTO: AP
 

Spanja i ka dërguar në shtëpi 17 lojtarët që ishin thirrur këtë javë për të krijuar skuadrën alternative, pas rasteve pozitive me koronavirus brenda ekipit të spanjollëve.

Gjashtë lojtarë me eksperiencë të mëparshme me Spanjën dhe 11-të lojtarë nga Spanja U21 u thirrën nga përzgjedhësi Luis Enrique, pasi kapiteni Sergio Busquets doli pozitiv me Covid-19 të dielën.