4 perditesime
16:55

Uellsi dhe Zvicra ndajnë pikët

Uellsi dhe Zvicra kanë barazuar 1:1 në ndeshjen e dytë të Kampionatit Evropiane ‘’Euro 2020’’.

Helvetikët kaluan të parët në epërsi përmes Breel Embolos në minutën e 49-të, golin e të cilit e asistoi Xherdan Shaqiri.

Por uellsianët u kundërpërgjigjën me Kiereff Moore në minutën e 74-të.

Zvicra realizoi edhe një gol pesë minuta para fundit, por goli i Gavranovic u anulua për shkak të pozicionit jashtë loje.

Në grupin A, Italia zë vendin e parë me tre pikë, Zvicra e Uellsi me nga një e Turqia me zero.

Zvicra ndeshjen e ardhshme luan me Italinë, ndërsa Uellsi përballet me Turqinë.

16:35

Barazon Uellsi

Uellsi e ka barazuar rezultatin kundër Zvicrës.

Sulmuesi Kieffer Moore realizoi me kokë për rezultatin 1:1 në minutën e 74-të.

 

16:10

Asiston Shaqiri, Zvicra në epërsi

Zvicra ka realizuar golin e epërsisë përballë Uellsit.

Ishte Breel Embolo që në minutën e 49-të realizoi me kokë, pas krosimit të Xherdan Shaqirit.

 

15:51

Mbyllet pa gola pjesa e parë e ndeshjes Uellsi-Zvicra

Zvicra ka dominuar në pjesën e parë të ndeshjes me Belgjikën, por pavarësisht se ka pasur numrin më të madh të rasteve për gol, helvetikët nuk kanë arritur të shënojnë.

Pjesa e parë e ndeshjes së vlefshme në Grupin A, ka përfunduar pa gola.

15:02

Nis ndeshja mes Uellsit e Zvicrës

Ka nisur në Baku ndeshja mes Uellsit dhe Zvicrës, si ndeshja e dytë e Grupit A në Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Nga minuta e parë te Zvicra po paraqiten edhe dy yjet shqiptare, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri.

Ndeshja e parë e këtij grupi u fitua nga Italia, e cila mposhti 3:0 Turqinë të premten në mbrëmje.