Euro 2020

Xhaka e Shaqiri startojnë kundër Uellsit

Granit Xhaka - Xherdan Shaqiri
Foto: AP
 

Dy yjet shqiptare të Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, do të luajnë nga fillimi në përballjen me Uellsin në rundin e parë të Grupit A në Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Takimi nis në orën 15:00.