Euro 2020

Danimarka pranon rolin e favorites, Finlanda synon befasinë në nismë

 

Portieri i Finlandës, Lukas Hradecky, është treguar shumë i sinqertë kur ka folur për dallimin mes ekipit të tij dhe Danimarkës në Kampionatin Evropian.

“Danimarka ka lojtarë më të mirë se ne në secilën pozitë”, ka thënë Hradecky para debutimit të Finlandës në një ngjarje të madhe futbolli.