Euro 2020

Cech: Euro 2020 humbi sharmin

 

Ish-portieri i njohur çek, Petr Cech, nuk është adhurues i madh i formatit aktual të Evropianit. Cech ka thënë se vendimi për të luajtur Evropianin në 11 qytete të shtrira në gjithë Evropën, do të thotë se turneu kontinental ka humbur sharmin dhe do të jetë makth për tifozët.

“Sharmi i Evropianit ishte në faktin që organizohej në një apo në dy shtete të afërta”, ka thënë Cech në një konferencë për gazetarët çek.