Euro 2020

Bardhi beson se Maqedonia e Veriut do ta kalojë grupin në “Euro 2020”

 

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut është në Bukuresht, ku të dielën do ta luajë ndeshjen e parë historike në Kampionatin Evropian kundër Austrisë në kuadër të Grupit C. E mesfushori shqiptar, Enis Bardhi, thotë se ndihet mirë dhe se mezi pret të vijë dita për ta luajtur ndeshjen e parë në “Euro 2020”.

Futbollisti shqiptar beson se Maqedonia e Veriut ka potencial për ta kaluar grupin në Kampionatin Evropian, që nis të premten. Madje, Bardhi ka theksuar se Maqedonia e Veriut do t’ia dëshmojë të gjithë botës se di të luajë futboll të shkëlqyeshëm.