Euro 2020

Xhaka e Shaqiri në “Top 100” lojtarët e “Euro 2020”

 

Mesfushori kosovar i përfaqësueses së Zvicrës, Granit Xhaka dhe sulmuesi i krahut, Xherdan Shaqiri janë përfshirë në mesin e 100 lojtarëve më të mirë që do të paraqiten në Kampionatin Evropian që nis të premten.

“Goal.com” e ka renditur Xhakën e ka renditur në vendin e 66-të duke e përshkruar si “muri” i mesfushës së Zvicrës. Ndërkohë Shaqiri është vendosur në vendin e 74-t duke e cilësuar si të shpejtë, teknik dhe i fortë fizikisht. Shaqirit i është kujtuar edhe goli i shënuar në “euro 2016 kundër Polonisë.