Botërori 2018

Courtois fiku televizorin i inatosur me Francën, i iku lajmi për çmimin që fitoi

Courtois fiku televizorin i inatosur me Francën, i iku lajmi për çmimin që fitoi

Portierit të Përfaqësueses së Belgjikës, Thibaut Courtois, i ka ikur lajmi për shpalljen e tij fitues të "Dorezës së Artë", çmim që i jepet portierit më të mirë të Botërorit, transmeton Koha Ditore.

Courtois ka thënë se ishin shokët që e lajmëruan, pasi pak sekonda pa përfunduar ndeshja finale ndërmjet Francës dhe Kroacisë, kishte fikur televizorin. Franca triumfoi 4:2 ndaj Kroacisë dhe Courtois nuk deshi të shikonte festën e francezëve.