Trump: Koreja Veriore nuk është më një kërcënim bërthamor

Trump: Koreja Veriore nuk është më një kërcënim bërthamor

13 June 2018 13:58

Koreja e Veriut nuk paraqet më kërcënim bërthamor, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump pas kthimit në Uashington nga Singapori ku u takua me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un.

Trump tha në llogarinë e tij Twitter, se takimi i tij me Kim ishte një përvojë interesante dhe shumë pozitive.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme