Asnjë i vdekur në ortekun e borës në Alpet Franceze Foto: Ilustrim

Asnjë i vdekur në ortekun e borës në Alpet Franceze

07 March 2017 12:34

Asnjë person nuk ka pësuar në ortekun e ndodhur në resortin e skive të Alpeve Franceze në Tignes të martën që më parë u raportua se kishte marrë me vete shumë skijues, ka thënë shërbimi emergjent në qendrës së skijimit.

“Disa skijues janë tronditur dhe janë marr nën përkujdes të personelit të resortit turistik. Stafi emergjent ka dalë menjëherë në vend të ngjarjes. Pas operacioneve kërkimore, nuk ka asnjë viktimë për të raportuar”, ka thënë resorti përmes një komunikate, raporton Reuters.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme