E djathta franceze vazhdon mbështetjen për François Fillon

E djathta franceze vazhdon mbështetjen për François Fillon

07 March 2017 12:08

Partia “Les Républicains” është e mbledhur dhe e vendosur të mbështesë kandidatin e saj në presidenciale, François Fillon, garantuan sot në mbrëmje krerët e partisë së djathtë franceze në përfundim të një mbledhje në Paris.

“Komiteti politik rinovoi njëzëri mbështetjen e tij për François Fillon”, deklaroi presidenti i Senatit, Gerard Larcher duke shtuar se “Les Républicains” janë të mbledhur dhe të vendosur në mbështetje të kandidatit të tyre.

François Fillon ndodhet prej disa javësh në mes të një skandali për punësimin fiktiv të anëtarëve të familjes së tij, që i ka sjellë një rënie nga vendi i parë në vend të tretë në sondazhet për presidencialet franceze.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme