Botë

Biden: Duhet dënuar me forcë sulmet seksuale nga Hamasi

 

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, të martën ka dënuar sulmet seksuale që raportohet të jenë kryer nga Hamasi gjatë sulmit të tij ndaj Izraelit më 7 tetor, raportoi CNN-i.

Duke folur në Boston, Bideni ka akuzuar Hamasin për refuzimin e lirimit të grave të tjera pengje dhe për t’i dhënë fund pauzës së luftimeve ku SHBA-ja ka ndihmuar ndërmjetësimin.