Botë

Evropa në rrezik nga sulmet terroriste për festat e fundvitit

Foto: AP
 

Evropa kërcënohet nga sulmet terroriste gjatë festave të fundvitit shkaku i luftës mes Izraelit dhe Hamasit, ka deklaruar komisionerja e BE-së për Punë të Brendshme.

Ky paralajmërim është bërë një ditë pasi hetuesit francezë kanë nisur hetimet për sulmin në afërsi të Kullës së Eiffelit në Paris.