Botë

Youtuberi dënohet me burg pasi rrëzoi aeroplanin për shikime

 

Youtuberi Trevor Jacob është dënuar me gjashtë muaj burg për rrëzimin e qëllimshëm të aeroplanit të tij për shikime në platformë, dhe më pas ka gënjyer për këtë para hetuesve amerikanë, shkruan BBC.

30-vjeçari postoi videon e rrëzimit të aeroplanit në dhjetor 2021, duke lënë të kuptohet se ishte një aksident. Ai u hodh nga aeroplani – duke mbajtur në dorë një goPro - dhe zbriti me parashutë në tokë.