Botë

Tërmet 7.5 ballë në Filipine, pritet cunami edhe në Japoni

 

Një tërmet me magnitudë prej 7.5 ballësh ka goditur këtë të shtunë Mindanaon në Filipine, ka bërë të ditur Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare.

Tërmeti ndodhi në një thellësi prej 63 kilometrash teksa pritet që një cunami ta godasë Filipinet dhe Japoninë, shkruan Reuters.