Botë

5 të vdekur dhe 19 të lënduar si pasojë e stuhisë së borës në Odesa

 

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka njoftuar se 5 persona kanë humbur jetën dhe 19 të tjerë kanë mbetur të lënduar, si shkak i stuhisë së fuqishme të borës në rajonin e Odesas.

Afro 1.500 vendbanime në 17 rajone kanë mbetur pa energji elektrike.