Botë

22 vjet pasi u zgjua nga koma, izraelitja vritet nga një bombë

Foto: AP
 

Një izraelite e plagosur rëndë nga një bombë vetëvrasëse në vitin 2001 në një restorant në Jerusalem, ka vdekur të mërkurën nga një bombë tjetër.

Hana Nachenberg ishte në koma për gati 22 vjet që pas shpërthimit atë vit, dhe vdiq të mërkurën në një shpërthim tjetër bombe, raportoi AP.