Botë

Moti i lig në Poloni merr jetën e 4 qytetarëve, lëndon 28 të tjerë

Së paku katër persona kanë humbur jetën dhe 28 të tjerë janë lënduar si pasojë e motit të lig që ka goditur Poloninë, ndërsa 500 mijë amvisëri kanë mbetur pa energji elektrike, njoftojnë autoritetet polake.

“Nuk mbaj mend një natë të tillë tragjike kur është në pyetje stuhia”, ka thënë për mediat polake zëdhënësi i zjarrfikësve Pavel Frontçak.