Botë

Katër të lënduar rëndë nga sulmi me thikë në një palestër në Gjermani

Foto: AP
 

Të paktën katër persona kanë mbetur të plagosur rëndë nga një sulm në një palestër në qytetin perëndimor gjerman në Duisburg të Gjermanisë, ka bërë të ditur policia të martën në mbrëmje.

Policia u ka kërkuar banorëve të qëndrojnë në shtëpi dhe të shmangin zonën, raportoi të martën "ABC News".