Botë

Rusia mund të çojë armë bërthamore në Bjellorusi, Lukashenko kërcënon me përdorim

 

Presidenti i Bjellorusisë ka thënë se armët bërthamore strategjike ruse mund të vendosen në vendin e tij së bashku me një pjesë të arsenalit taktik bërthamor të Rusisë.

Presidenti rus, Vladimir Putin, njoftoi këtë javë se vendi i tij synonte të vendoste armë bërthamore taktike në Bjellorusi, fqinjin dhe aleatin e saj, raportoi AP.