Botë

Trageti në Filipine përfshihet nga zjarri, të paktën 31 të vdekur

Targeti - Filipine
Foto: AP
 

Një traget në jug të Filipineve është përfshirë nga zjarri, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 31 personave nga rreth 250 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit sa ishin prezentë, raporton agjencia AP.

Zjarri zgjati për afro tetë orë.