Botë

Putini viziton territorin ukrainas për herë të parë që nga fillimi i luftës

 

Mediat shtetërore ruse kanë raportuar se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka bërë një vizitë të papritur në Mariupol – qytet port ukrainas i pushtuar nga forcat ruse pasi ata e shkatërruan pjesën më të madhe të tij, raportoi të dielën BBC-ja.

Një video zyrtare tregon Putinin duke drejtuar një veturë nëpër rrugë gjatë natës dhe duke folur me banorët vendas.