Botë

Bidenit i është hequr një lezion kanceroz nga lëkura

Foto: AP
 

Presidentit amerikan, Joe Biden, i është hequr një lezion kanceroz i lëkurës muajin e kaluar, gjatë një kontrolli rutinor shëndetësor, ka bërë të ditur Shtëpia e Bardhë.

I gjithë indi kanceroz u hoq dhe nuk kërkohet trajtim i mëtejshëm, ka thënë mjeku i Bidenit.