Botë

Tërmet në Bodrum të Turqisë

Një tërmet me fuqi prej 5.3 shkallë të Rihterit u regjistrua sot në qytetin turistik Bodrum, në jugperëndim të Turqisë.

Deri më tani nuk ka raporte për dëme të mundshme, për të lënduar dhe as për valë të cunamit, njoftuan mediat turke.