Botë

Ish-komandanti çeçen i kërkuar për krime lufte, shfaqet nga zonat e tërmetit në Turqi

Foto: AP
 

Një ish-komandant çeçen i kërkuar nga Ukraina për krime lufte të kryera vitin e kaluar, po drejton përpjekjet ruse për ndihmë pas tërmetit në Turqi.

Daniil Martynov ishte në disa lokacion në Ukrainë vitin e kaluar në javët e para të pushtimit rus. Ai mendohet se është i afërt me liderin çeçen Ramzan Kadyrov dhe është parë në disa video me të, raportoi CNN.