Botë

Kanadaja ndan 7.5 milionë dollarë si ndihmë fillestare për Turqinë dhe Sirinë

Foto: Reuters
Foto: Reuters
 

Kanadaja ka njoftuar të martën një ndihmë fillestare prej 7.5 milionë dollarësh për Turqinë dhe Sirinë pas tërmetit që la të vdekur mijëra persona.

Ky vend ka bërë të ditur se është në bisedime me aleatët dhe organizatat e besuara të ndihmës, ndërsa konsideron mënyrën më të mirë për të ndihmuar personat që kanë mbetur të lënduar nga ky tërmet.