Botë

Nëna dhe shtatë fëmijët vdesin nga asfiksia në Francë

 

Një grua dhe shtatë fëmijët e saj vdiqën në ndërtesën ku jetonin, pasi shpërtheu një zjarr në veri të Francës, raportoi Dailymail të hënën.

Zjarri nisi pak pas mesnatës në shtëpinë e tyre në qytetin Charly-sur-Marne, derisa në vendin e ngjarjes dolën 50 zjarrfikës.