Botë

Më shumë se 1700 ndërtesa të shembura nga tërmeti në Turqi

 

Qindra njerëz besohet se janë ende të bllokuar nën rrënoja për shkak të tërmetit 7.8 shkallësh që goditi Turqinë mëngjesin e së hënës.

Gati 900 ndërtesa u shkatërruan në provincat Gaziantep dhe Kahramanmaras të Turqisë, tha zëvendëspresidenti, Fuat Otkay.