Botë

Zelensky ua heq nënshtetësinë disa ish-politikanëve

 

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ua ka hequr nënshtetësinë disa ish-politikanëve me ndikim gjatë së shtunës, duke shënuar hapin e fundit për të pastruar vendin nga ndikimet pro-ruse, raportoi të dielën Reuters.

“Sot firmosa dokumentet përkatëse për të ndërmarrë një hap tjetër për të mbrojtur dhe pastruar shtetin tonë nga ata që janë në anën e agresorit”, tha Zelensky gjatë fjalimit të tij të natës.