Botë

Erdogan: Mund të pajtohemi që Finlanda të bëhet pjesë e NATO-s, por jo edhe Suedia

 

Presidenti turk, Recep Tajip Erdogan ka thënë se Ankaraja mund të pajtohet që Finlanda të bashkohet me NATO-n, por jo Suedia.

Ai kritikoi refuzimin e Suedisë për të ekstraduar dhjetëra njerëz të dyshuar të lidhur me grupet militante kurdë dhe kritikë të tjerë të qeverisë të tij, shkruan BBC.