Botë

Tre të vdekur dhe mbi 800 të lënduar nga tërmeti në Iran

Foto: AP
 

Të paktën tre persona kanë vdekur dhe mbi 800 të tjerë kanë mbetur të lënduar nga një tërmet që ka goditur të shtunën mbrëma Iranin, raportoi të dielën CNN-i.

Sipas agjencive iraniane të lajmeve, ky tërmet kishte magnitudë 5.9, ndërsa epiqendra e tij ishte në qytetin Khoy.