Botë

Perëndimi do të dërgojë mbi 300 tanke në Ukrainë, reagon Koreja e Veriut

Foto: AP
 

Vendet perëndimore do të dorëzojnë më shumë se 300 tanke në Ukrainë, tha të premten ambasadori i Kievit në Francë.

“Që nga sot, shumë vende kanë konfirmuar zyrtarisht marrëveshjen e tyre për të dorëzuar 321 tanke të rënda në Ukrainë”, ka thënë Vadym Omelchenko për stacionin televiziv francez dhe televizionin BFM të degës së CNN-it.