Botë

Dy vullnetarë britanikë janë vrarë në Ukrainë

Foto ilustrim: AP
 

Dy vullnetarë britanikë, të cilët ishin raportuar të zhdukur në Ukrainë janë vrarë, kanë njoftuar familjarët e tyre përmes një deklarate të lëshuar të martën, raportoi “Euroneës”.

48-vjeçari Andreë Bagshaë dhe Christopher Parry, 28 vjeç, u zhdukën në fillim të këtij muaji derisa po shkonin për në qytetin Soledar, në rajonin lindor të Donetskut, ku u zhvilluan luftime të ashpra.