Botë

Peshkaqenët sulmojnë një delfin, mbyllen disa plazhe në Sydney

Foto: AP/Ilustrim
 

Disa plazhe të njohura në Sidney janë mbyllur pasi peshkaqenët sulmuan një delfin në ujërat afër qytetit.

Të paktën dy peshkaqenë u vunë re pas sulmit në zonën Shelly Beach, në veri të Sidneyt, dhe autoritetet mbyllën të gjitha plazhet aty pranë si masë paraprake, raportoi BBC-ja të shtunën.