Botë

SHBA-Rusi, pamje nga shkëmbimi dramatik i të burgosurve

 

Një video nga media shtetërore ruse tregon momentin kur takohen të burgosurit e liruar, ylli i basketbollit amerikan, Brittney Griner dhe tregtari famëkeq i armëve, Viktor Bout, në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Në një skenë të redaktuar para se të publikohej në Rusi, Griner dhe Bout shihen duke kaluar në asfalt në një aeroport në Abu Dhabi.