Botë

Tërmeti godet sërish qytetin indonezian që e shkatërroi muajin e kaluar

Foto: AP
 

Një tërmet me magnitudë 5.7 ka goditur ishullin kryesor Java të Indonezisë, ka bërë të ditur Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara (USGS), duke tronditur të njëjtin qytet të shkatërruar nga një tërmet tjetër muajin e kaluar që la më shumë se 330 të vdekur.

Tërmeti goditi në një thellësi prej 112 km dhe epiqendra ishte 18 km në jug-lindje të qytetit të Banjar, sipas USGS-së.