Botë

Ndalesa e kamionëve në San Antonio përfshihet në zjarr masiv

Foto: AP
 

Një zjarr masiv shpërtheu në një stacion kamioni në San Antonio, duke përfshirë edhe një dyqan dhe duke krijuar shtëllungë të madhe tymi në ajër.

Autoritetet thonë se zjarrfikësit fillimisht morën një telefonatë rreth orës 5 të mëngjesit të së enjtes për një zjarr që shpërtheu brenda kuzhinës së një restoranti, i cili është i lidhur me një qendër udhëtimi.