Botë

40 për qind e Kievit ka mbetur pa energji elektrike

 

Rreth 40 për qind e popullsisë në Kiev kanë ngelur pa energji elektrike, njoftoi kreu i rajonit, Oleksiy Kuleba, raportoi BBC-ja të hënën.

Ai tha se situata është e vështirë në termocentralin Fastiv, në Sviatoshynsky dhe në Vasylkiv.