Botë

Në Maqedoni temperaturat sot deri 40 gradë

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i nxehtë, me erë të dobët deri mesatare verilindore. UV-indeksi do të jetë 9.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 15 deri 22 gradë, ndërsa e ditës prej 30 deri 40 gradë.