Botë

Kalimi i emigrantëve në Kanalin Anglez, Sunaku dhe Macroni zotohen për rritje të bashkëpunimit

 

Britania e Madhe dhe Franca janë zotuar të rrisin bashkëpunimit për të ndaluar kalimet e emigrantëve nga Kanali Anglez, ka njoftuar Downing Street të premten, shkruan BBC.

Kjo ishte telefonata e parë e kryeministrit të ri britanik Rishi Sunak. Ai bisedoi me presidentin e Francës, Emmanul Macron.