Botë

Tre vjet shtesë burgim për Aung San Suu Kyi, dënimi total shkon në 26 vjet

Foto: AP
 

Një gjykatë në Birmaninë e udhëhequr nga ushtria e ka dënuar Aung San Suu Kyi me tre vjet shtesë burgim, për korrupsion, ka bërë të ditur për CNN të mërkurën një burim i afërt.

Me dënimin shtesë të së mërkurës, ish-lideres birmaneze dhe fitueses së Nobelit për Paqe i është zgjatur burgimi në total prej 26 vjetësh.