Botë

25 të vdekur nga rrëzimi i një autobusi në Indi

 

Të paktën 25 persona kanë humbur jetën pasi një autobus u rrëzua në shtetin verior të Indisë Uttarakhand.

Zyrtarët thanë se të paktën 40 persona ishin në bord kur autobusi doli nga rruga dhe ra në një luginë në rrethin Pauri Garhwal të martën mbrëma, shkruan BBC-ja të mërkurën.