Botë

15 të vdekur nga një përleshje mes të burgosurve në Ekuador

Foto: AP
 

Të paktën 15 të burgosur kanë mbetur të vdekur si pasojë e një përleshjeje që ndodhi në një nga burgjet më të mëdha të Ekuadorit, në Latacunga.

Agjencia kombëtare e burgjeve Snai, tha se të burgosurit kanë luftuar me armë dhe thika, përpara se rojet të arrinin të rifitonin kontrollin, raportoi BBC-ja të martën.