Botë

10 të vdekur në Florida si pasojë e uraganit Ian

Foto: AP
 

Një përpjekje e madhe kërkimi dhe shpëtimi po vazhdon në Florida pas uraganit Ian, i cili shkatërroi një pjesë të madhe të shtetit amerikan.

Të paktën 10 persona kanë vdekur në Florida, por zyrtarët kanë frikë se numri i konfirmuar mund të rritet ndjeshëm, raportoi BBC-ja të premten.