Botë

Uragani Ian la pasoja të mëdha në Florida: Kjo është stuhia më e madhe që kemi parë ndonjëherë

 

Uragani Ian, i cili ka goditur të mërkurën në mbrëmje zonën e Floridës ka shkaktuar dëme të shumta dhe sipas informacioneve të fundit i është afruar bregdetit si uragan i kategorisë 4 me erëra deri në 241 km/h, shkruan BBC.

Nga raportimet e mediave amerikane, uragani duke iu afruar brigjeve të Floridës ka prishur çatitë e shtëpive, veturat dhe shumë banesa janë shkatërruar plotësisht.