Botë

Katër të vdekur pas një shpërthimi afër një xhamie në Afganistan

FOTO: AP
 

Të paktën katër persona u vranë dhe 10 u plagosën nga një shpërthim pranë një xhamie në kryeqytetin afgan, Kabul, ndërsa besimtarët po dilnin nga lutjet e së premtes, shkruan Reuters.

Shpërthimi ishte i fundit i një serie vdekjeprurëse që synonte xhamitë gjatë lutjeve të së premtes, disa prej tyre të pretenduara nga grupi militant Shteti Islamik.